Szybka metamorfoza garderoby

Szybka metamorfoza garderoby

Ciągle chodzisz w tym samym i masz odwieczny problem, w co się ubrać, mimo że twoja garderoba pęka w szwach? Najwyższa pora ją przejrzeć, pozbyć się tego, w czym nie chodzisz i kupić nowe rzeczy! Zobacz, jak szybko możesz przeprowadzić niezłą metamorfozę swojej garderoby.

Wymiana garderoby – od czego zacząć?

Przede wszystkim zacząć należy od mobilizacji i otwarcia wreszcie szafy. Najpierw trzeba dokładnie przejrzeć całą garderobę i posegregować rzeczy. Zastanów się nad tym, kiedy ostatnio miałaś na sobie daną rzecz, którą wyjmujesz z szafy? Może na tyle często, że teraz wydaje ci się, że każdy już cię w tym widział, a może nie zakładałaś jej tak dawno, że kompletnie zapomniałaś, że takową masz. Przed przeglądem przypomnij sobie obecne trendy mody – modne kolory, wzory. A nuż podczas przeglądu znajdziesz bluzkę w modnym kolorze, o której kompletnie zapomniałaś i była zakopana na dnie szafy, bo kupiłaś ją z myślą, że ją ubierzesz jak schudniesz, do czego w końcu nie doszło.

Częstotliwość użytkowania jest podstawowym wyznacznikiem tego, czy coś jest Ci potrzebne, czy nie. Jednak nie musisz się od razu takiej rzeczy pozbywać. Jeśli wykopiesz ją z dna szafy i będzie pasowała do obecnych trendów możesz ją zachować. Odkładaj na odrębne stosy rzeczy, które nosisz często i rzeczy, których nie nosiłaś dawno. Następnie oceń stan swoich ubrań – czy nie są wytarte, dziurawe, nadmiernie rozciągnięte albo skurczone w praniu. Swetry mogą być zmechacone, nadprute. Czasem mogą się zdarzyć wyjątkowo oporne do usunięcia plamy. Takich rzeczy koniecznie musisz się pozbyć. Kolejny zaś krok, to przejrzenie rzeczy, których dawno nie nosiłaś, zarówno pod kątem stanu, jak i przydatności. Przymierz te rzeczy, może akurat okaże się, ze coś, czego kiedyś nie nosiłaś, bo było za małe albo za duże, teraz jest dobre.

Co zrobić z rzeczami nieprzydatnymi?

Absolutnie nie wyrzucaj ich do śmietnika, chyba że faktycznie nie nadają się już do ubrania z powodu złego stanu. Najlepiej przygotuj sobie worek, do którego będziesz wkładać rzeczy, których będziesz chciała się pozbyć. Takie rzeczy możesz albo sprzedawać w internecie –jako używane albo na Vinted. Ponadto możesz też oddać je na zbiórkę używanej odzieży dla potrzebujących. Wystarczy wrzucić je do specjalnego kontenera albo poczekać na zawiadomienie o przeprowadzanej zbiórce odzieży i w dniu zbiórki o odpowiedniej porze wystawić worek z ubraniami przed dom. Ewentualnie możesz oddać też ubrania komuś z rodziny lub znajomemu, jeśli znasz osobę, której mogą się przydać.

Co nowego do garderoby kupić?

Najlepiej weź sobie kartkę i długopis, otwórz znów szafę i zobacz, czego ci brakuje. Wypisz na kartce listę rzeczy do kupienia. Przeanalizuj też swoje potrzeby – dokąd chodzisz najczęściej? Na jakie okazje potrzebujesz ubrań? Jakie potrzebujesz do pracy? Zaplanuj zakupy zgodnie ze swoimi potrzebami, ale także trendami mody choć ścisłe trzymanie się mody też nie jest najlepszym pomysłem. Moda się zmienia i to, że teraz modne są długie swetry damskie w kolorze butelkowej zieleni nie znaczy, że tak będzie długo. Nie dawaj się wyprzedażom, bo to przez nie masz później pełno rzeczy, których nie nosisz.

KONTAKT
Remont-wykonczenia.pl

78854321


Zapraszamy do skorzystania z szerokiej gamy naszych usług.
Gwarantujemy pełen profesjonalizm.